Подарунки та
прояви гостинносТі

Дарувати або отримувати скромні подарунки є нормальною і ввічливою діловою практикою. Однак, слід пам’ятати, що деякі подарунки та прояви гостинності, особливо дорогі та екстравагантні, можуть мати небажаний вплив на дії і рішення того, хто їх отримує, створити конфлікти інтересів.

Недоречні подарунки та прояви гостинності можуть зашкодити репутації, як того, хто їх пропонує, так і того, хто приймає. Такі подарунки можуть призвести до штрафів та інших санкцій і покарань.

 

Хорошою практикою буде перевірити до вручення подарунку, чи існують які-небудь правила, що забороняють отримувачу приймати подарунки чи прояви гостинності – наприклад, внутрішні правила, політка по подарункам, законодавчі обмеження. 

Особливу обачність слід проявляти у відносинах з державними службовцями, державними органами, підприємствами та організаціями.

На що слід зважати, визначаючи правила щодо подарунків та проявів гостинності або при прийнятті рішення про прийняття або пропонування подарунку?

  • Недопустимість неналежного впливу та законна ділова мета – подарунок не має надаватися в обмін на вчинення якихось дій, прийняття рішення тощо. Якщо ви очікуєте чогось натомість – такий подарунок може створювати конфлікт інтересів, може розглядатися як хабар і бути незаконним.
  • Розумна та доречна цінність  – варто обмежитись скромним подарунком, найкращий вибір квіти, брендовані сувеніри, записники, книги тощо.
  • Частота дарування – має бути в розумних межах, занадто багато подарунків, навіть з незначною вартістю може створювати потенційний конфлікт інтересів.
  • Подарунок потрібно належним чином відображати в бухгалтерському обліку.

Співробітники Київстар можуть приймати від бізнес партнерів подарунки лише  у вигляді книг, брендованої продукції, квітів та солодощів, якщо вартість такого подарунка не перевищує  600 гривень.

Співробітникам Київстар заборонено приймати від бізнес партнерів подарунки, вартість яких перевищує 600 гривень.

Співробітники Київстар можуть приймати від бізнес партнерів прояви гостинності (наприклад, обіди у ресторані, квитки на концерти, спортивні заходи), якщо вартість такої гостинності не перевищує 3000 грн.

Зверніть увагу, бізнес партнери не мають права дарувати співробітникам компанії Київстар подарунки або прояви гостинності, незалежно від суми, під час переговорів про майбутню співпрацю, торгів, тендера чи оголошення рішення щодо вибору постачальника.